Marketing internetowy

Czym jest szyfrowanie i jak z niego korzystać? Cyber Bezpieczeństwo

Krótko mówiąc, szyfrowanie to termin, który brzmi zbyt trudno dla każdego, kto nie jest zaawansowany technologicznie, aby go używać. W rzeczywistości większość użytkowników znajduje się na łasce intruzów, ponieważ nie wiedzą, jak łatwo działa szyfrowanie i chroni ich dane.

Aby użyć szyfrowania, musisz najpierw dowiedzieć się, czym jest szyfrowanie:

Szyfrowanie jest niczym innym jak systematycznym procesem kodowania informacji, który sprawia, że Twoje dane są zablokowane. Szyfrowanie zazwyczaj jest skojarzone z Twoimi danymi, co pozwala na ich odczytanie jedynie temu, kto posiada klucz do odblokowania.

Miej świadomość, że klucz ten jest całkowicie unikalny, gdzie każdy użytkownik ma inny klucz, który albo koduje albo dekoduje dane zgodnie z instrukcją posiadacza klucza. Klucz nie jest jednak żadnym fizycznym kluczem i jest tylko formą hasła, które raz wprowadzone sprawia, że dane można ponownie odczytać.

Jak można używać szyfrowania?

Na co dzień używasz szyfrowania, ale po prostu go nie znasz. Na przykład, WhatsApp, którego używasz, pokazuje powiadomienie o szyfrowaniu typu end-to-end, gdzie wysyłane są informacje, które są opakowane w zabezpieczenia, czyniąc je zakodowanymi dla wszystkich z wyjątkiem wyznaczonego użytkownika (który jest odbiorcą).

Zobacz:  Dlaczego dane są kluczowe w marketingu

Szyfrowanie End-to-end podkreśla kroki szyfrowania i kodowania danych, aby mieć pewność, że dostęp do nich mają tylko nadawcy i odbiorcy.

Inne tryby zabezpieczeń:

Oprócz tego można użyć wielu algorytmów związanych z szyfrowaniem, które najlepiej odpowiadają potrzebom użytkownika.

Terminy takie jak Triple DES, RSA i Blowfish to niektóre popularne nazwy w tej kategorii.

Innym sposobem ochrony danych jest maskowanie danych, w ramach którego tworzona jest fałszywa wersja danych, aby wprowadzić w błąd snooperów i hakerów i przekonać ich, że są to prawdziwe dane, którymi w rzeczywistości nie są. Maskowanie danych jest zwykle używane jako przynęta w celu dokładnego określenia, z którego kierunku nasze dane mogą być penetrowane. Później organizacje nadrabiają zaległości w walce z takimi atakami, aby wytrzymać jeszcze silniejsze ataki.

Szyfrowanie nie zapewnia jednak takiej możliwości. Maskowanie danych zastępuje prywatne informacje, które są podobne, realistyczne, ale nie prawdziwe. Najlepszą cechą maskowania danych jest to, że utrzymuje ono prawidłowy stan Twoich danych pod względem jakości i w przeciwieństwie do informacji zaszyfrowanych, dane maskowane nigdy nie mogą być odszyfrowywane.

Przyszłość szyfrowania:

1. Szyfrowanie kwantowe:

Metoda, która wykorzystuje kwantowe właściwości mechaniczne do realizacji celów związanych z kryptografią. Podstawową zaletą tej metody jest to, że pozwala ona na realizację wielu celów kryptograficznych, które nie mogą być osiągnięte w sposób zadawalający. Na przykład, kradzież lub kopiowanie danych przechowywanych w stanie kwantowym, w którym akt interpretacji zaszyfrowanej informacji zmienia stan w stanie kwantowym, wydaje się to trudne lub nawet niemożliwe.

Zobacz:  Czy warto kupić polubienia strony na FB?

2. Szyfrowanie homomorficzne:

Szyfrowanie homomorficzne ma zdolność do rozwiązywania wysokiej klasy problemów bezpieczeństwa, które dotyczą chmury obliczeniowej. Na przykład, firmy oferujące różne usługi mogą zidentyfikować walutę, podatek, kurs wymiany itp. bez ryzyka lub ujawniania danych, które są niezaszyfrowane dla firm usługowych. Ten rodzaj szyfrowania może się również przydać w organizowaniu chronionych systemów głosowania, poufnych systemów odzyskiwania danych, odpornych na uszkodzenia i wielu innych funkcji.

3. Szyfrowanie plastrowe:

Typ szyfrowania, który organizuje serię lub kilka bezużytecznych danych w przypadku wprowadzenia błędnych danych uwierzytelniających. Hakerzy nie będą jednak powiadamiani o błędnej próbie i będą pokazywane dane podobne do rzeczywistych, ale nie będą to dane rzeczywiste. W ten sposób haker przestałby podejmować kolejne próby sądząc, że wszystko, co miało być celem włamania, znajduje się teraz w jego posiadaniu, ale rzeczywistość jest taka, że to nic innego jak fałszywe dane, które powstały w wyniku użycia niewłaściwego klucza lub hasła.

Podsumowanie:

Czym jest szyfrowanie i jak z niego korzystać? Cyber Bezpieczeństwo 4
Szyfrowanie w uproszczeniu, nie wymarło nigdy. Obecna wersja lub algorytm szyfrowania 256 bitów do tej pory nie ma wiele konkurencji lub wroga i w przyszłości, inteligentne umysły stworzą jeszcze lepsze techniki, przeciwko którym hakerzy i intruzi mogą w ogóle nie mieć szans.

3.4/5 - (39 votes)

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close