Nauka programowania dla dzieci brzmi cokolwiek przerażająco i skomplikowanie, jeżeli jednak zagłębimy się w temat, odkryjemy całe pokłady dobrej zabawy za tym poważnym hasłem. Jeżeli więc nasza pociecha wykazuje zainteresowanie powoływaniem klocków do życia, warto jest zachęcać ją do odkrywania świata programowania poprzez różne gry, zabawy i uczestnictwo w warsztatach. Dlaczego nauka programowania poprzez rozrywkę jest dobrym pomysłem? Do czego może przydać się dziecku w przyszłości?
Spis treści
Programowanie to przyszłościowa dziedzina
W dobie wszechobecnych komputerów, systemów informatycznych i automatyzacji wielu procesów, które kiedyś wykonywano manualnie nietrudno jest dojść do wniosku, że programowanie jeszcze długo będzie jednym z najbardziej fascynujących i dochodowych zawodów, na jaki można trafić. Z tego względu, jeżeli nasze dziecko przejawia chęć do tworzenia i programowania robotów z dostępnych pod ręką klocków Lego, warto jest zachęcać je i wspierać w tej formie zabawy. Robotyka dla dzieci to w końcu nie tylko wprowadzenie do jednej z ciekawszych dziedzin, ale także po prostu bardzo przyjemna zabawa.
Nauka poprzez zabawę
Każdy człowiek jest z siebie zadowolony, gdy coś mu się uda. Podobnie dzieci, gdy odkrywają, że potrafią najpierw zbudować, a potem poruszyć małego robocika z klocków, zwykle są bardzo z tego powodu zadowolone i chętnie podejmują się coraz to większych wyzwań. Dzięki zajęciom z robotyki dziecko może ćwiczyć zarówno swoje zdolności manualne – podczas składania robota – jak i umysłowe, wymyślając w jaki sposób ma się on ruszać. Roboty do programowania dla dzieci są więc podwójnie atrakcyjną zabawką, do której w dodatku można wielokrotnie wracać i za każdym razem tworzyć coś nowego.
Dlaczego warto zachęcać dziecko do zainteresowania naukami ścisłymi?
Większość dzieci na późniejszym etapie nauki ma problemy z przedmiotami takimi, jak matematyka czy chemia. Z tego powodu warto jest zachęcać je do samodzielnej nauki już w młodym wieku, a także pokazywać, że nie są to dziedziny niemożliwe do zrozumienia, a wręcz przeciwnie – że każda nowa rzecz wynika z poprzedniej, co ułatwia ich zapamiętywanie. Dzięki wspieraniu młodego człowieka w nauce przedmiotów ścisłych możemy sprawić, że w przyszłości zainteresują się pokrewną dziedziną, która przyniesie im zarówno satysfakcję z wykonywanej pracy, jak i odpowiednie wynagrodzenie.
Artykuł sponsorowany